Оберіть категорію
Площа,м2
Тип компресора
Тип фреону
Скинути

Будь-яка побутова техніка потребує технічної підтримки і правильному використанні, що дозволяє зберегти всі деталі в справному вигляді і продовжити «життя» і роботу апарату.

Обслуговування кондиціонерів не є винятком, своєчасна чистка та профілактика кондиціонера дозволить продовжити його термін служби, а також не поставить під загрозу здоров'я мешканців квартири, або працівників в офісі або інших установ.

Причини забруднення кондиціонерів

Свіжість і корисність повітря в приміщенні залежить від його чистоти, багато кондиціонери є виключно корисним побутовим приладом, який справляється з усіма поставленими завданнями охолодження і очищення повітря. У свою чергу ми повинні пам'ятати, що сервісне обслуговування кондиціонерів - це те, що їм потрібно натомість від нас.

У складних умовах екології, клімату і виробничих забруднень, кондиціонери працюють на знос і прочищення кондиціонера це необхідність для його якісного функціонування і очищення нашого повітря. Високий рівень забруднення спостерігається у великих містах, в місцях автотрас, промислових зонах, і поблизу будівельних майданчиків. У таких випадках забруднення деталей кондиціонера буде відбуватися постійно, а чистка кондиціонерів повинна виконуватися досить часто. Також широко поширені сезонні забруднення, коли пил, пилок і пух в великих обсягах потрапляють всередину техніки і досить швидко її забивають.

Наслідки зневаги обслуговування кондиціонера

Установка і обслуговування кондиціонерів здійснюється досвідченими професіоналами, які виконують свою роботу зі знанням справи. Але іноді користувачі кондиціонерів вирішують виконати його очищення самостійно, це звичайно ж не заборонено, але обов'язково потрібно дотримуватися правил технічної безпеки. Не кажучи про те, що на етапі чищення, можливо пошкодити не тільки сам кондиціонер, а й інтер'єр.

Якщо ж і самому не хочеться займатися чищенням, і не хочеться викликати обслуговування кондиціонерів ціна якого не завжди влаштовує, то це призведе до ряду наслідків:

  • перегрівається теплообмінник;
  • збільшується споживання електроенергії, через складність проходження повітря при забитих фільтрах;
  • з'являється неприємний запах;
  • розмножуються бактерії і мікроби, у вологому середовищі дренажної системи.
  • Не варто забувати, що професійна чистка кондиціонерів це важливий крок при експлуатації.

Приступаємо до чищення і антибактеріальної профілактики кондиціонера

Якщо ж Ви сумлінну користувач такого роду техніки, і дбаєте про її стан періодично, або Вас переконав перелік головних причин поломок кондиціонерів, або Ви дуже ретельно підходите до питання презервацією свого здоров'я, то пора почати розбиратися в очищенні кондиціонера в покрокових діях.

Розбирання внутрішнього блоку спліт-системи і миття кондиціонера:

  1. щоб дістатися до всіх деталей кондиціонера знімається кришка;
  2. за нею стоять фільтри екрану. Чистка фільтра кондиціонера виконується під проточною водою в середньому раз на місяць, але частота залежить від зовнішніх чинників;
  3. знімається передня частина корпусу і жалюзі, надаючи доступ до радіаторних гратах і ротора вентилятора відповідно;
  4. підтягуються і зачищаються ослаблені контакти плати;
  5. чистка і заправка кондиціонерів фреоном проводиться після діагностики.


Приступаючи до безпосередньої мийці, насамперед встановлюється сервіс пакет для чищення кондиціонера, це своєрідний мішок, куди буде стікати вся вода і бруд під час очищення. Стеля також за бажанням прикривається плівкою, щоб уникнути забруднень від можливих бризок. Спочатку виконується антибактеріальна чистка кондиціонера парогенератором, що дозволяє знезаразити і позбутися від усіх бактерій. Далі наноситься спеціальний хімічний очисник випарника кондиціонера, і залишається на кілька хвилин. Крильчатки (барабан) також обробляють хімічним розчином. Далі проводиться чистка кондиціонера ціна якої - Ваше прекрасне самопочуття і здоров'я, адже антибактеріальна обробка кондиціонера якнайкраще сприяє цьому. Мийка високого тиску змиває весь пил і бруд.

Зовнішній блок також піддається глибокому очищенню, в той час як в квартирах іноді це досить небезпечний процес з огляду на монтажу на високих поверхах, чистка домашнього кондиціонера не викликає ніяких труднощів. Виконується перевірка відсутності підтікання в з'єднаннях, огляд якості кріплення і його знос, суха чистка і продування конденсатора стисненим повітрям, і миття кондиціонера за прикладом внутрішнього блоку. На цьому чистка домашнього кондиціонера ціна якого визначається якістю робіт закінчена.